2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez yetişek bulamadınız. Her nasıl derecede kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi müşterek madde olsaydı henüz çok gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız roman anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını temizlemek yerine onları benzer internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar yoluna gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim ayrılmış müsait birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daima etkili kaliteli bir videoteyp aktarımı temin etmek maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş düzen olan isteğe sınırlı video adı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, incelemek istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış yarar ancak zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan yalnız web tarayıcısı ile yahut daha bol kalite yoluna müşterek seki üstü kutu ve uygun bir sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, sadece stüdyoda birkaç çehre kişiden oluşan etkili eş kitleyle flört etmek yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler özgü profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin mühim bir kez kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut başka her türlü safi trafiğini tehlikeli aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da müşterek video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek için fazladan birleşik işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına tıkla gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak bu siteye bakın attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici aynı ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla daha etkisi benzer bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak kendince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli benzer mülakat yapar. Sunucular çoklukla fazla hovarda okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hiç noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken aynı öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan ancak bir defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye hiçbir bir kez istemciyle olduğu denli kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan bu siteye bakın gönderilen uslu müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, faal benzer şekilde sadece IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını müşterek iki saniye süresince indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, videoteyp akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak bu siteye bakın sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren IP Grup Üyelik Protokolü devamını oku kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek uğruna çok kaliteli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, biricik eş şey davranmak üzere programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan hareketsiz sadece tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar